Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přední světlo na kolo

20. 8. 2007
 

Tak jsem se po dlouhé době dal zase do tunění, je to světlo na kolo. Taky se vám asi stalo to že jste večer někam razily a když jste si rozsvítily svoje přední světlo moc jste toho stejně neviděly. Mě se to stalo a dost mě to naštvalo .....!

Zahledl jsem v Tescu bezva svítilnu na stůl její reflektor má v sobě zabudovaných 30 led diod. Což když rozsvítíte tak to docela slušně svítí a přepínač na 10 led nebo na všech 30 led . Co se týče odběru tak to není zas taková hrůza bere si to 4.5 V 3 baterie typu D.
Doba svícení udává výrobce 20 hodin v kuse což je super ale né tak pravdivé zřejmě je to bráno na 10 led. Třicet led po ozkoušení svítilo 5 hodiny v kuse a deset 9,5 hodiny pak je s toho pěkná bludička.

K úpravám nejdříve bylo za potřebí to celé rozebrat a mrknout se na zapojení patřičně jednoduché střed co spojoval podstavec svítilny s reflektorem jsem dal úplně pryč pod ním se nám schovávaly 4 kablíky bohužel moc krátké . Takže je zapotřebí vyndat dvoj polohový vypínač z něj odpájit drátky a natáhnout nový kablík dlouhý podle potřeby a znovu připájit vypínač se dá schovat do těla podstavce.
Dále bylo zapotřebí na kablík přidělat přípojku na oddělení při výměně baterek, komu by se chtělo sundávat celé světlo.Je jednodušší odpojit tělo od reflektoru.

Celkem sranda pak už stačí přidělat jenom držák s plechu který jsi uděláme nejlépe ze zadní záslepky u PC je plechová a vyvrtat do ní díry zvládne každý. Jednu stranu přišroubovat k reflektoru a druhou na kolo pak natřít a mělo by vše být OK pokud jste to dobře udělaly.

Foto jsou ve fotoalbu kolo


PS: je tam foto jak vypadala než jsem se do ní pustil jenom z krabice ale aspoň něco :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář